Co nesmí chybět na svatebním oznámení?

Máte po zásnubách a pomalu ale jistě se pouštíte do svatebních příprav a plánování? Jsme si jisti, že se ve Vašem seznamu objevila také položka svatební oznámení. Ještě před tím, než si vyberete, jak bude vypadat Vaše papírové svatební oznámení, je slušností radostnou zprávu o chystané svatbě oznámit osobně Vašim nejbližším. Alespoň uvidíte na vlastní oči, jakou z Vás budou mít radost.

A co by tedy na oznámení mělo být? Samozřejmou a nejdůležitější součástí jsou bez pochyby jména obou snoubenců. Záleží jen na Vás, jestli chcete uvádět pouze křestní jména nebo i příjmení. Popřemýšlejte nad oběma možnostmi i vzhledem k Vašim svatebním hostům. Akademické tituly na oznámení opravdu nejsou nutné.

Další nutností je také datum Vaší svatby, ideálně s přesnou hodinou obřadu. Přeci jen je to v podstatě to nejdůležitější z celé akce a určitě nechcete, aby hosté na obřad dorazili pozdě. Nezapomeňte zmínit také místo, kde se bude svatba odehrávat a případně i jeho přesnou adresu.

Mimo tyto nezbytné součásti se svatební oznámení doplňují o větu, verš či nějaké motto, kterým oznámíte, že se chcete vzít. Snažte se, aby tato věta co nejvíce vystihovala osobnost Vás obou. Obvykle se používají fráze jako „budeme se brát“, „Chtějí všem na vědomí dát, že se z lásky budou brát“ nebo „Vydají se na společnou cestu životem…“. Existuje ale také spousta vtipných a netradičních textů, které na svatební oznámení můžete napsat. Ve fantazii se zkrátka meze nekladou.

Jakmile máte ve všem předchozím jasno, nezbývá než zvolit podobu Vašich svatebních oznámení. Snažte se o to, aby oznámení zapadlo do stylu celé svatby. Jistě máte představu o výzdobě, květinách, prostředí a tak dále. Svatebním oznámením potom celý koncept perfektně dotvoříte. U nás na bemydesign.cz si můžete vybrat styl oznámení, který Vám nejvíce sedí. Rádi Vám zvolený design poté přizpůsobíme na míru.

Dnes je zvykem, že se do obálky ke svatebnímu oznámení přidávají ještě další kartičky. Zcela jistě budete chtít Vaše hosty pozvat na oběd, raut, či večerní party. Tuto pozvánku Vám rádi vytvoříme ve stejném designu jako je Vaše svatební oznámení a přizpůsobíme Vašim požadavkům. Další součástí může být například kartička svatební dary, kterou si šikovně a mile můžete říci o příspěvek na svatbu, nebo harmonogram, aby Vaši hosté věděli, jak bude celá akce probíhat.